YAVUZ SULTAN SELİM İLKÖĞRETİM OKULU

 

Okulumuz Hakkında

 

İlkelerimiz

Bütün Çalışmalarımızın Odak Noktası Öğrencilerimizdir.

Öğrencilerimizin Öğrenmeyi Öğrenmesi İlk Basamağımızdır.

Biz Yaptığımız Her şeyi Görevlerimiz, Yapamadıklarımızı Da Sorumluluklarımız Olarak Değerlendiririz.

Biz Birbirimize Ve Kendimize Güveniriz. Takım Ruhuna Ayrıcalık Tanır, Takım Olarak Çalışmaya Önem Ve Öncelik Veririz.

Biz Birbirimizi Her Koşulda Yüreklendirir Ve Destekleriz.

Biz Tüm Öğrencilerimize Aynı Değeri Verir, Onlara Saygı Duyar Ve Onları Koruyup Gözetiriz.

Yaptığımız İşi, Bir Sanatçı Gibi, Son Derece Duyarlı, Estetik, Heyecanlandıracak Ve Düşündürecek Bir Sanat Eseri Gibi Ele Alırız.

Değerlerimiz

Biz birbirimize ve kendimize güveniriz.

Farklılıklarımızın farkındayız. Bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz.

Paylaşım ve takım çalışmasına önem veririz.

Eğitimde kaliteyi hedef alırız.

Misyonumuz

 

Okulumuz için Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını okul ve çevre koşullarını da göz önünde bulundurarak etkili ve verimli bir şekilde uygulayabilmek. Okul idari görevlileri ve öğretmenleri olarak öncelikli görevimiz öğrencilerimize Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda öğrencilerin yeteneklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde eğitim ve öğretim hizmeti sunmaktır.

Öğrencilerimizin kişisel bakım ve yeterlilik gelişimlerini sağlayarak öğrencilerin sosyal, kültürel ve ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli becerileri kazanacakları ortamlar oluşturmak amaçlarımız arasında yer almaktadır. Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulu’nda sadece öğrenci gelişimi değil idari personel, öğretmen ve çevresel gelişimleri de öncelikler arasında görülmektedir. Eğitim ve öğretim kalitesini arttırma düşüncesi öncelikli hedeflerimizdendir.

Vizyonumuz

Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda; çağdaş eğitim düzeyine ulaşmış, demokratik, idealist, sürekli kendini yenileyen, okuyan, bilgiyi araştırıcı, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere katılan, topluma faydalı, Atatürk İlke ve İnkılâplarını benimsemiş, dinamik, özgüveni ve sorumluluk bilinci gelişmiş, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden bireyler yetiştirmektir.

 

Düşüncelerinizi diğer kişilerle paylaşın...

Öğretmenlerin ilk atama veya yer değiştirmeleri okul bazında yapılmaktadır. Bu okulda görev yapıyor, yapmış veya okumuş olabilirsiniz. Okula ve okulun bulunduğu yerin şartlarına dair vereceğiniz bilgiler; tercihte bulunacak adaylar için çok önemli olacaktır. İlk yorumu siz yaparak, bu ortak sorumluluğu paylaşmaya davet ediyoruz.